Izvještaj sa sajma inovacija Arca 2024

Grafički fakultet osvojio dvije medalje na 22. međunarodnoj izložbi inovacija ARCA

Na 22. međunarodnoj izložbi inovacija ARCA, Grafički fakultet Sveučilišta u Zagrebu postigao je izvanredan uspjeh, osvojivši srebrnu i brončanu medalju.

Srebrna medalja dodijeljena je za inovaciju “3D printane elastične mrežaste strukture”, koja uvodi nove mogućnosti u dizajn i funkcionalnost proizvoda. Ova tehnologija omogućuje prilagodljive mrežaste strukture koje osiguravaju bolju udobnost, optimalnu raspodjelu opterećenja te estetski privlačne dizajne, čime otvara put održivoj i fleksibilnoj proizvodnji.

Brončana medalja pripala je inovaciji “Mobilna aplikacija s XR tehnologijama za očuvanje kulturne baštine unutar metaversa – InHeritage”. Ova aplikacija kombinira virtualnu (VR) i proširenu stvarnost (AR) s elementima gamifikacije, omogućujući korisnicima interaktivno istraživanje kulturnih artefakata putem 3D modela. Inovacija transformira način na koji se baština prezentira mladim generacijama, stvarajući dinamično i edukativno iskustvo.

Fotografije inovacija, diplome i medalje možete pogledati u nastavku.

Objavljeno 16.10.2024.