Odluka o raspisu natječaja za dodjelu nagrade dekanice studentima za postignute rezultate

SVEUČILIŠTE U ZAGREBU
GRAFIČKI FAKULTET
Zagreb, Getaldićeva 2

KLASA: 003-08/13-01/
URBROJ: 251-80-13-1
Zagreb, 16. rujna 2013.

Na temelju članka 11., stavka 3. Statuta Grafičkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, na sjednici Dekanskog kolegija Grafičkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu u ak. god. 2012./13, održanoj 16. rujna 2013. godine donesena je sljedeća

ODLUKA
o raspisu natječaja za dodjelu nagrade i/ili pisane pohvale dekanice studentima za postignute rezultate

Raspisuje se natječaj za dodjelu nagrade dekanice:
a) studentima za postignut najbolji uspjeh po završetku preddiplomskog/diplomskog, u ak. god. 2012./2013.,
b) studentima za postignut najbolji uspjeh na pojedinoj studijskoj godini preddiplomskog/diplomskog studija,
c) studentima za studenski znanstveni i umjetnički rad,
d) studentima za sudjelovanje i postignut plasman u individualnim i ekipnim sportskim disciplinama.

II
Raspisuje se Natječaj za dodjelu nagrade i/ili pisane pohvale dekanice studentima preddiplomskog i diplomskog studija za kategorije navedene u točki I ove Odluke (dalje: Natječaj).
Natječaj je za kategorije a) i b) otvoren do 30. rujna 2013. godine, a za kategorije c) i d) do 23. rujna 2013. godine.

III
Studenti ne podnose osobno prijavu za kategoriju a) iz točke I ove Odluke, već podatke za navedenu kategoriju dostavlja Studentska referada po službenoj dužnosti.
Nagrada se dodjelju za najbolji postignuti uspjeh preddiplomskog/diplomskog studija, a prema pohvalama latinske klasifikacije pohvala.
Nagrada se sastoji od novčanog iznosa o kojem odlučuje dekanica.
Pohvala iz latinske klasifikacije isprava se navodi u dopunskoj ispravi.

IV
Studenti ne podnose osobno prijavu za kategoriju b) iz točke I ove Odluke, već podatke za navedenu kategoriju dostavlja Studentska referada po službenoj dužnosti.
Nagrada i pisano priznanje se dodjelju studentima koji kumulativno ispunjavaju slijedeće kriterije:
– tijekom studija nisu imali ponovljeni upis niti jedne studijske godine,
– položili su sve ispite kolegija upisanih prethodne/ih akademske/ih godine/a,
– u prethodnoj studijskoj godini ostvarili su prosjek ocjena:
       4,5 ili više na preddiplomskom studiju
       5,0 na diplomskom studiju.
Nagrada se sastoji od pisanog priznavanja i novčanog iznosa o kojem odlučuje dekanica.

V
Studenti osobno podnose prijavu za kategoriju c) – za studentski znanstveni i umjetnički rad:
– za objavljen znanstveni rad iz područja i polja koja obuhvaćaju kolegij koji se izvodi na Fakultetu, čiji je student prvi autor, a rad je indeksiran u relevantnim bazama podataka (A/B kategorija) ili
– za osvojeno prvo mjesto na međunarodnom, državnom ili županijskom natjecanju iz kategorije grafičkog dizajna, kategorije fotografije ili iz kategorije novih medija,
– za sudjelovanje i ostvarene zapažene rezultate na drugim smotrama, susretima, natjecanjima, radionicama i slično.
Nagrada se sastoji od novčanog iznosa o kojem odlučuje dekanica.

VI
Studenti osobno podnose prijavu za kategoriju d) – za postignuti plasman u individualnim i ekipnim sportskim disciplinama na natjecanjima Sveučilišta u Zagrebu, tijekom svih godina studija.
Dekaničina nagrada i pisana pohvala studentima za postignut plasman u individualnim i ekipnim sportskim disciplinama na natjecanjima Sveučilišta u Zagrebu dodjeljuje se za ostvaren plasman 1.-3. mjesta.
Pisana pohvala dekanice studentima za sudjelovanje u individualnim i ekipnim sportskim disciplinama na natjecanjima Sveučilišta u Zagrebu dodjeljuje se za sudjelovanje u individualnim i ekipnim sportskim disciplinama na natjecanjima Sveučilišta u Zagrebu s većim brojem (više od 10), a na kojima je ostvaren plasman u prvoj polovici najuspješnijih sudionika.
Nagrada iz stavka 1 i 2 ove točke se sastoji od pisanog priznanja i novčanog iznosa o kojem odlučuje dekanica.
Nagrada iz stavka 3 ove točke se sastoji od pisanog priznanja.

VII
Na prijavi na natječaj potrebno je navesti za koju od navedenih kategorija se prijava podnosi (c) i/ili d)) .
Prijava na natječaj za kategorije c) i d) treba sadržavati dokumente kojima se dokazuje postignuti rezultat.

VIII
Pristigle prijedloge za dodjelu nagrade i/ili pisane pohvale dekanice razmatra Povjerenstvo za dodjelu nagrada te podnosi pisano izvješće dekanice u kojem utvrđuje ispunjenost kriterija za nagrađivanje i predlaže dekanici kandidate za nagrađivanje.
Konačnu odluku o nagrađivanju studenta za znanstveni i umjetnički rad donosi dekanica.

IX
Ova odluka stupa na snagu danom donošenja.

Dekanica:

Prof. dr. sc. Diana Milčić