Online info sesije za DAAD stipendije

Jeste li zainteresirani za studiranje ili istraživanje u Njemačkoj? Želite li naučiti njemački jezik? Njemačka služba za akademsku razmjenu (Deutscher Akademischer Austauschdienst ili skraćeno DAAD) i ove godine nudi stipendije za studiranje, doktorat ili istraživanje u Njemačkoj te za ljetne tečajeve.

U listopadu DAAD tim Hrvatska organizira tri info sesije s općim informacijama o studiranju, istraživanju u Njemačkoj te mogućnostima financiranja:

24.10.24. 17h | Doktorski studij i istraživanje u Njemačkoj (na engleskom jeziku) → Link za prijavu

• Želim doktorirati ili istraživati u Njemačkoj. Gdje mogu pronaći informacije o doktorskim programima, istraživačkim grupama i mogućnostima financiranja?
  • Koje istraživačk stipendije nudi DAAD?

24.10.24. 18h | Studiranje u Njemačkoj (na engleskom jeziku) → Link za prijavu

• Želim studirati u Njemačkoj. Gdje mogu pronaći informacije o sveučilištima, studijskim programima i mogućnostima financiranja?
  • Koje studijskestiipendije nudi DAAD?
  • Otvorena sesija pitanja i odgovora

24.10.24. 19h | Stipendije za ljetne škole njemačkoga jezika (na engleskom jeziku) → Link za prijavu

• Želim ići na ljetnu školu u Njemačkoj i učiti njemački. Gdje mogu pronaći informacije o različitim jezičnim i specijalističkim tečajevima ter mogućnostima financiranja?
  • Koju stipendiju za ljetne tečajeve nudi DAAD?
  • Otvorena sesija pitanja i odgovora

Dobar motivacijsko pismo je ključni dokument za prijavu za stipendiju DAAD-a i može značajno povećati Vaše šanse za uspjeh. Otkrijte kako napisati snažno motivacijsko pismo, koje su najčešće pogreške i kako ih izbjeći. Pozivamo Vas na online radionicu o pisanju motivacijskog pisma koja će se održati 14.11.24. od 17 do 19 sati. Link za prijavu

Više informacija o raznim mogućnostima stipendiranja možete pronaći na našim društvenim mrežama Instagram i Facebook i u DAAD bazi podataka

Ako imate bilo kakvih pitanja, možete me kontaktirati na nadine.vollstaedt@daad-lektorat.de. Bilo bi nam drago da nam se pridružite.

S poštovanjem,

Nadine Vollstädt za DAAD tim Hrvatska

+++ Deutsche Version +++

Sind Sie daran interessiert, in Deutschland zu studieren oder zu forschen? Möchten Sie gern Deutsch lernen? Der DAAD bietet auch dieses Jahr wieder Stipendien für Studien-, Promotions- oder Forschungsaufenthalte sowie Sommerschulen in Deutschland an.

Im Oktober veranstaltet das DAAD Team Kroatien drei Infosessions mit allgemeinen Informationen zum Studieren und Forschen in Deutschland sowie Finanzierungsmöglichkeiten an:

24.10.2024 – 17 Uhr | Promovieren und Forschen in Deutschland (auf Englisch) → Link zur Anmeldung

• Ich möchte in Deutschland promovieren oder forschen, wo finde ich Informationen zu Promotionsprogrammen, Forschungsgruppen und Finanzierungsmöglichkeiten?
  • Welche Forschungsstipendien bietet der DAAD?
  • Offene Fragerunde

24.10.2024 – 18 Uhr | Studieren in Deutschland (auf Englisch)→ Link zur Anmeldung

• Ich möchte in Deutschland studieren, wo finde ich Informationen zu Universitäten, Studienprogrammen und Finanzierungsmöglichkeiten?
  • Welche Studienstipendien bietet der DAAD?

24.10.2024 – 19 Uhr | Hochschulsommerkurse (auf Englisch) → Link zur Anmeldung

• Ich möchte eine Sommerschule in Deutschland besuchen und Deutsch lernen, wo finde ich Informationen zu verschiedenen Sprach- und Fachkursen sowie Finanzierungsmöglichkeiten?
  • Welches Sommerschulstipendium bietet der DAAD?
  • Offene Fragerunde

Ein gutes Motivationsschreiben ist ein wichtiges Dokument für eine Bewerbung um ein DAAD-Stipendium und kann Ihre Erfolgschancen entscheidend vergrößern. Erfahren Sie, wie man ein starkes Motivationsschreiben schreibt, welche die häufigsten Fehler sind und wie man sie vermeidet. Wir laden Sie zu einem Online-Workshop zum Thema Motivationsschreiben ein, der am 14.11.24 von 17 bis 19 Uhr stattfindet. Link zur Anmeldung

Mehr Informationen zu den Stipendienprogrammen des DAAD finden Sie auf unseren Sozialen Medien Instagram und Facebook und in der DAAD-Stipendiendatenbank

Bei Fragen erreichen Sie mich unter nadine.vollstaedt@daad-lektorat.de.

Wir freuen uns, wenn Sie sich dazuschalten.

Beste Grüße

Nadine Vollstädt im Namen des DAAD Teams Kroatien