studentska posjeta tvornici papira Sappi

Dana 27.5.2024. godine organizirana je studentska posjeta tvornici papira Sappi u Gratkornu, Austrija. Posjeta je organizirana u okviru nastave kolegija VI-tog semestra preddiplomskog studija – Primjena i ispitivanje grafičkih materijala, kojem je nositeljica doc. dr. sc. Maja Strižić Jakovljević. Studenti su imali prilike vidjeti kako izgleda proizvodnja visoko kvalitetnih premazanih papira u najvećoj tvornici u Europi. Uz vođeni obilazak cijelog pogona i detaljna objašnjenja svih dijelova pripreme, proizvodnje i dorade papira, sudionicima posjete održano je i interaktivno predavanje u okviru kojeg su najaktivniji studenti simbolično nagrađeni. Predavanje je održala gospođa Zorica Lasica Matić, prodajna predstavnica za Sappi Europe. Uz studente i nositeljicu navedenog kolegija, posjeti su nazočile prodekanica Marina Vukoje, izv. prof. dr. sc. Rahela Kulčar i izv. prof. dr. sc. Sonja Jamnicki Hanzer. Nakon radnog dijela dana, našli smo vremena i za kratki obilazak Graza. Posjeta je realizirana uz potporu i suradnju Grafičkog fakulteta u Zagrebu i Sappi Gratkorn, Austrija.